Wiosną, ubiegłego roku, w naszych głowach zrodził się nieśmiały pomysł – „A może spróbowac swoich sił w ogólnopolskim konkursie i powalczyć o duże pieniądze?”
I tak projekt naszej szkoły – „Pracownia giętkich języków! – stanął do walki w 5. edycji konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne” obok setek innych wspaniałych inicjatyw z całej Polski.
Na pewno wszyscy pamiętacie tę długą, pełną niepokoju i oczekiwania drogę do zwycięstwa, która dzisiaj jest już tylko pięknym wspomnieniem. 

27 lutego 2018r. pani Dyrektor w towarzystwie zaproszonych gości i całej społeczności szkolnej dokonała uroczystego otwarcia pierwszej w szkole, nowoczesnej klasopracowni do nauki języków obcych. Ten wzruszający moment poprzedziły przemówienia, wspomnienie realizacji poszczególnych etapów projektu, podziękowania i występy. Na zakończenie zaproszeni goście wzięli udział w pokazowych zajęciach ukazujących możliwości nowoczesnego wyposażenia sali i podzielili się swoimi wrażeniami podczas słodkiego poczęstunku.
Jeszcze raz z całego serca  dziękujemy WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności Fundacji Aviva, która na ostatnim etapie rywalizacji wybrała nasz projekt oraz przyznała szkole tytuł LAUREATA wraz z dofinansowaniem w kwocie 20000 zł. Takie inicjatywy, jak konkurs Aviva „To dla mnie ważne”, pozwalają małym, wiejskim placówkom i społecznościom uwierzyć we własne siły i realizować marzenia!